divadlo Petra Bezruče
měsíční zpravodaj v pdf
Upozornění

uzavření pokladny divadla

Vážení diváci, pokladna divadla bude v souvislosti se současnou epidemiologickou situací od 1. 3. 2021 až do odvolání uzavřena.

V případě potřeby Vám jsme k dispozici na telefonním čísle 605 268 799 a e-mailu vstupenky@bezruci.cz.

Děkujeme za pochopení.

07.03.2021

stará láska nerezaví: brouček a mařenka

V posledních týdnech se s našimi herci a kamerou pravidelně vydáváme za seniory našeho regionu a představujeme vám jejich pozoruhodné životní osudy. V pátém díle jsme navštívili manžele Pajonkovy, kteří vám ukážou, že zdraví je nadevše.

07.03.2021

čuč bezruč tv: 5. díl

Všechno, co jste chtěli vědět o Bezručích, ale báli jste se zeptat aneb pirátské vysílání Vojty Johaníka, Ondry Bretta a Dušana Urbana plné pochybné zábavy a černého humoru. Čučte!

05.03.2021
zpravodaj 2021/03

březnový zpravodaj

Březen je tady a s ním nový bezručácký zpravodaj! Čeká vás v něm rozhovor s Markétou Harokovou, tajemnicí Alenou Punčochářovou a pozveme vás do zákulisí natáčení projektu Stará láska nerezaví. Koukněte na něj třeba hned!

prolistovat ZPRAVODAJ

01.03.2021

stará láska nerezaví: zmizelé louky

Máme pro vás další příběh cyklu Stará láska nerezaví. Ve čtvrtém díle vám představíme paní Helenu Tomicovou, která vyrůstala v Loukách nad Olší. Tato vesnice musela ustoupit těžbě uhlí a byla tak postupně vymazána z mapy. Její domov zmizel, ale vzpomínky stále zůstávají.

28.02.2021

hostem druhého dílu podcastu norberta lichého je michal sedláček

Pusťte si do sluchátek Podcast Bert - speciální vysílání Norberta Lichého, který v každém díle vyzpovídá vzácného hosta nejen z bezručácké minulosti. Hostem druhého dílu je Michal Sedláček. Užijte si hodinovou rozhlasovou smršť plnou překvapivých otázek a ještě překvapivějších odpovědí! K poslechu na Spotify a Google Podcasts.

▶️ SPOTIFY

▶️ GOOGLE PODCASTS

26.02.2021
Divoká kachna

divoká kachna k vidění na dramoxu

Pokud se vám už zastesklo po Bezručích, využijte Dramox a sledujte záznamy představení online. Na Dramoxu je nyní nově k vidění záznam naší legendární inscenace Divoká kachna v režii jana Mikuláška! V nabídce bezručáckých titulů najdete také Evžena Oněgina, 1984 a chystáme pro vás i další pecky. Připojte se a sledujte divadlo kdykoliv a kdekoliv!

25.02.2021

generálky inscenace skořápka

Po Láskách jedné plavovlásky finišujeme také zkoušení inscenace Skořápka na motivy románu populárního britského spisovatele Iana McEwana. Současná variace na hamletovské téma vzniká v unikátní koprodukci s uměleckou skupinou Spitfire Company. Generálky jsou v plném proudu. Už se nemůžeme dočkat, až vám tento jedinečný příběh vyprávěný z poněkud nečekané pespektivy zahrajeme!

23.02.2021

STARÁ LÁSKA NEREZAVÍ: dvě osudové milky

V posledních týdnech se s našimi herci a kamerou pravidelně vydáváme za seniory našeho regionu a představujeme vám jejich pozoruhodné životní osudy. Ve třetím díle vám představíme pana Mieczyslawa Mikośe, který žije v DSP v Bystřici nad Olší. Sledujte!

22.02.2021

bezruči pomáhají v domovech pro seniory

Desítka Bezručáků se připojila k dobrovolníkům, kteří pomáhají v rámci projektu BO SME PARTYJA, za kterým stojí Moravskoslezský kraj a Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava. Ve svém volném čase pomáhá i Vašek Švarc. Koukněte na fotky z jeho první dobrovolnické návštěvy v domově seniorů Senecura v Havířově – Šumbarku. Do projektu se přihlásilo už několik stovek občanů, v terénu jich aktuálně pomáhá téměř dvě stě. Přidáte se k nám i vy?

21.02.2021

čuč bezruč tv: 4. díl

Všechno, co jste chtěli vědět o Bezručích, ale báli jste se zeptat aneb pirátské vysílání Vojty Johaníka, Ondry Bretta a Dušana Urbana plné pochybné zábavy a černého humoru. Čučte!

20.02.2021

bezruči pomáhají v rámci projektu bo sme partyja

V úterý 16. února jsme se zúčastnili tiskové konference Moravskoslezského kraje k dobrovolnickému projektu #BoSmePartyja, kterému se u Bezručů věnuje desítka lidí: herci, maskérka, technikář, ale i umělecký šéf. "Kvůli pandemii nám proti naší vůli přibyl volný čas, a tak jsme rádi, že ho můžeme věnovat lidem, kteří se cítí osamělí," shrnuje Markéta Matulová. Přidáte se do naší partyje i Vy? Zájemci se mohou hlásit na spolu2@msk.cz.

17.02.2021

stará láska nerezaví: anička kostelnička

V posledních týdnech se s našimi herci a kamerou pravidelně vydáváme za seniory našeho regionu a společně s nimi vám představujeme jejich pozoruhodné životní osudy. Tentokrát jsme navštívili paní Aničku z DPS Senior v Bystřici nad Olší. Čemu zasvětila svůj život a jaká byla její životní láska? Sledujte!

14.02.2021

pomáháme bo sme partyja

Desítka Bezručáků se připojila k dobrovolníkům, kteří pomáhají v rámci projektu BO SME PARTYJA, za kterým stojí Moravskoslezský kraj a Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava . Markéta Matulová pravidelně dochází do ostravského Domova Kamenec, kde dělá společnost seniorům. Do projektu se přihlásilo už několik stovek občanů, v terénu jich aktuálně pomáhá téměř dvě stě. Přidáte se k nám i vy? Proč? #BoSmePartyja

13.02.2021

hostem prvního dílu nového podcastu norberta lichého je jan plouhar

Pusťte si do sluchátek Rádio Divadla Petra Bezruče! Čeká Vás speciální vysílání Norberta Lichého, který v každém díle vyzpovídá vzácného hosta nejen z bezručácké minulosti. Hostem prvního dílu je herec a bývalý Bezručák Jan Plouhar. Užijte si hodinovou rozhlasovou smršť plnou překvapivých otázek a ještě více překvapujících odpovědí! První díl je už nyní k poslechu na Spotify a Českých podcastech.

▶️ SPOTIFY

▶️ ČESKÉ PODCASTY

12.02.2021

čuč bezruč tv: 3. díl

Všechno, co jste chtěli vědět o Bezručích, ale báli jste se zeptat aneb pirátské vysílání Vojty Johaníka, Ondry Bretta a Dušana Urbana plné pochybné zábavy a černého humoru. Čučte!

07.02.2021

doma u bezručů

V poslední měsících se nám všem obrátil život vzhůru nohama a doma trávíme více času než kdy jindy. Co dělají Bezruči, když nezkouší a nehrají? Kdo je kuchař, kdo kutil a kdo povaleč? Nahlédněte s námi do domovů našich Bezručáků! Originální snímky fotografa Petra Hrubeše doplnili svým komentářem sami jejich aktéři. Fotoreport z návštěv odtajňujeme postupně každou středu na našem Facebooku, tak nás sledujte! U koho už jsme zazvonili a kdo nás netrpělivě očekává? Tady máte malou ochutnávku z domovů našich Bezručáků...

06.02.2021

hostem sobotního vysílání na rádiu kašpar byla sarah haváčová

Hostem našeho vysílání na Rádio Kašpar byla Sarah Haváčová. Herečka, bývalá Bezručačka a nadšená dobrovolnice ve studiu zavzpomínala na Ostravu a prozradila, čemu se aktuálně věnuje. Nestihli jste sobotní vysílání? Nevěšte hlavu a poslechněte si záznam z archivu!

archiv rádia kašpar

05.02.2021

bezruči v pořadu mozaika

Divadelní kritička Pavla Bergmannová mluvila o Bezručích v ranní Mozaice na Vltavě. Řeč byla o našich dramatizacích literárních textů. Záznam pořadu z 3. 2. 2021 si můžete pustit prostřednicvím odkazu níže, povídání o Bezručích je k poslechu od času 8:48:25. Přejeme příjemný poslech!

záznam pořadu mozaika

03.02.2021

únorový zpravodaj

V aktuálním bezručáckém zpravodaji na měsíc únor najdete rozhovor s Ondrou Brettem, rekvizitářkou Marií Křehlíkovou, pozveme vás na exkluzivní návštěvu k našim Bezručákům a prozradíme, na čem všem momentálně pracujeme. Čtěte!

prolistovat ZPRAVODAJ

01.02.2021

Stará láska nerezaví: brambory a růže

V prvním dílu cyklu Stará láska nerezaví Vám představíme manžele Emílii a Jana Mrózkovi, které jsme navštívili v Domě s pečovatelskou službou v Bystřici nad Olší.

01.02.2021

pomáháme bo sme partyja

Když jsme dostali příležitost přiložit ruku k dílu prostřednictvím projektu BO SME PARTYJA, za kterým stojí Moravskoslezský kraj, neváhali jsme ani minutu! Desítka Bezručáků se připojila k dobrovolníkům, kteří pomáhají v domovech seniorů, ať už trávením chvilky s klienty, desinfekcí prostor či pomocí v administrativě. Náš šéf techniky Filip pomáhá s desinfekcí lůžek a tráví čas se seniory, třeba právě nad partičkou šachu. Do projektu se přihlásilo už několik stovek občanů, v terénu jich aktuálně pomáhá téměř dvě stě. Přidáte se k nám i vy? Proč? #BoSmePartyja

01.02.2021

stará láska nerezaví

Co umíme nejlépe? Vyprávět příběhy! Rozhodli jsme se proto, že se s našimi herci vydáme za seniory našeho regionu a představíme vám jejich pozoruhodné životní osudy.

28.01.2021

bezruči on air

Bezruči brázdí vlny Rádia Kašpar! Moderátoři Markéta Haroková a Dušan Urban už jsou v pražském studiu jako doma. A společnost v éteru jim dělají zajímaví hosté. Pravidelné vysílání odstartovala dámská dvojka Markéta Haroková a naše bývalá dramaturgyně Ilona Smejkalová. Svou premiéru má za sebou také Dušan Urban, který ve studiu vyzpovídal bývalého Bezručáka Tomáše Dastlíka. Bezručácké vysílání z pražského Divadla v Celetné vždy v sobotu od 15 do 18 hodin na Radia.cz nebo v archivu.

25.01.2021

čuč bezruč: 2. díl

Všechno, co jste chtěli vědět o Bezručích, ale báli jste se zeptat aneb pirátské vysílání Vojty Johaníka, Ondry Bretta a Dušana Urbana plné pochybné zábavy a černého humoru. Čučte!

24.01.2021

nalaďte se na čuč bezruč TV

Je to tady! Čuč Bezruč TV rozjela své vysílání. Všechno, co jste chtěli vědět o Bezručích, ale báli jste se zeptat aneb pirátské vysílání Vojty Johaníka, Ondry Bretta a Dušana Urbana plné pochybné zábavy a černého humoru. Rozhovory, kvízy, žerty, triky, trapasy a ještě mnohem víc! Naše fantazie totiž nezná meze! Čuč Bezruč volně navazuje na úspěch jarního cyklu Bezruči na gauči a tento zbrusu nový občasník můžete sledovat zpravidla v neděli na našem Facebooku. Kdo nekouká, není Bezruč. Tak čučte!

22.01.2021

pomáháme bo sme partyja

Ostraváci uměli vždycky držet při sobě. Když jsme dostali příležitost přiložit ruku k dílu prostřednictvím projektu Moravskoslezského kraje #BoSmePartyja, neváhali jsme ani minutu! Desítka Bezručáků se připojila k dobrovolníkům, kteří pomáhají v domovech důchodců, ať už trávením chvilky se seniory, desinfekcí prostor či pomocí v administrativě. Do projektu se přihlásilo už několik stovek občanů, v terénu jich aktuálně pomáhá téměř dvě stě. Přidáte se k nám i vy? Proč? #BoSmePartyja

20.01.2021

čuč bezruč TV: 1. díl

Všechno, co jste chtěli vědět o Bezručích, ale báli jste se zeptat aneb pirátské vysílání Vojty Johaníka, Ondry Bretta a Dušana Urbana plné pochybné zábavy a černého humoru. Čučte!

17.01.2021

bezruči vysílají na rádiu kašpar

Kašpaři si v prostoru Divadla v Celetné postavili rozhlasové studio a spustili internetové vysílání! A od ledna s nimi budou v éteru také Bezruči! Pražské herecké moderátory Jana Potměšila, Jana Zadražila, Martina Hofmanna a další posílí Markéta Haroková a Dušan Urban, kteří si do studia budou zvát zajímavé hosty. Bezručům budou patřit sobotní odpoledne od 15 do 18 hodin. Rádio Kašpar najdete na webu Radia.cz. Zapněte přijímače, nalaďte frekvencei sebe, nastavte uši a užijte si vysílání spolu s Bezruči u vás doma!

12.01.2021

legendární 1984 je k vidění online

Pokud se vám už zastesklo po našich představeních, můžete využít nově otevřený videoportál Dramox, který poskytuje sledování záznamů představení online. Divadelní Netflix, jak se nové streamovací službě přezdívá, se těší stále větší popularitě a Bezruči tam samozřejmě nemohou chybět! Na Dramoxu jste si už mohli pustit Evžena Oněgina, který se u nás dočkal více než stovky vyprodaných repríz, a od ledna je k vidění také záznam naší legendární inscenace 1984 v režii Jana Mikuláška. Sledujte divadlo kdykoliv a kdekoliv!

10.01.2021

roušky v prodeji nyní také online

Spustili jsme online prodej bezručáckých roušek! Pokud to k nám nemáte zrovna nejblíž, můžete si nyní naše roušky objednat jednoduše online a my vám je pošleme až domů.

Roušky objednáte z pohodlí domova přes tento objednávkový formulář: OBJEDNAT ROUŠKY

04.12.2020

lásky jedné plavovlásky - korepetice

I když stále ještě nemůžeme hrát, intenzivně zkoušíme inscenaci Lásky jedné plavovlásky v režii Jana Holce. V tomto týdnu probíhaly korepetice. Těšte se, bude to stát za to!

Lásky jedné plavovlásky - korepeticeLásky jedné plavovlásky - korepeticeLásky jedné plavovlásky - korepetice
Lásky jedné plavovlásky - korepeticeLásky jedné plavovlásky - korepeticeLásky jedné plavovlásky - korepetice
Lásky jedné plavovlásky - korepeticeLásky jedné plavovlásky - korepeticeLásky jedné plavovlásky - korepetice

20.11.2020
Upozornění

aktuální informace

Milí diváci, z důvodu nařízení vlády jsme zrušili veškeré reprízy našich inscenací do konce listopadu 2020. Za zrušené představení hledáme náhradní termíny, o kterých Vás budeme informovat. Pokud máte lístky na některé ze zrušených představení a přejete si vstupenky vrátit, kontaktujte prosím pokladnu, kde se s Vámi domluví na vrácení vstupného, ať už v hotovosti nebo v případě e-vstupenek přímo na účet. Děkujeme všem, kteří se nám nyní ozývají a vrácení vstupného nepožadují, moc si toho vážíme!

Vzhledem k nastalé situaci budou mít veškeré poukázky, balíčky a kupony s platností do konce roku prodlouženou platnost, a to až do konce června 2021.

Děkujeme za pochopení a doufáme, že se opět brzy uvidíme! Vaši Bezruči

06.11.2020
www.bezruci.cz