divadlo Petra Bezruče
měsíční zpravodaj v pdf
program / červen 2012
pátek
1.
19:00

William Shakespeare 

Zkrocení zlé ženy

sci-fi (nejen) pro muže
sk R + T
sobota
2.
19:00

Ivan Landsmann, Tomáš Vůjtek 

Pestré vrstvy

kultovka jak cyp
Hrajeme v prostorách národní kulturní památky Důl Hlubina
mimo předplatné
neděle
3.
16:00

Ivan Landsmann, Tomáš Vůjtek 

Pestré vrstvy

kultovka jak cyp
Hrajeme v prostorách národní kulturní památky Důl Hlubina
mimo předplatné
neděle
3.
19:00

Ivan Landsmann, Tomáš Vůjtek 

Pestré vrstvy

kultovka jak cyp
Hrajeme v prostorách národní kulturní památky Důl Hlubina
mimo předplatné
pondělí
4.
17:00dream-factory

Eurípidés, Kolečko, Špinar 

KAUZA MÉDEIA

Rozběsněná Médeia v Řecku roku 2010. Původní hra inspirovaná antickou tragédií / nominace na cenu Alfréda Radoka v kategorii „Česká hra“ 2010! / Hrají – J. Stryková, Z. Stavná a J. Nosek
Hrajeme v multižánrovém centru Cooltour na Černé louce / Čtvrtý ročník divadelního festivalu Dream Factory Ostrava
mimo předplatné
pondělí
4.
19:00dream-factory

Irvine Welsh 

UCPANEJ SYSTÉM

varování: vstup na vlastní nebezpečí! / Nejsprostší hra v historii Dejvického divadla / v roli Boaba držitel ceny Thálie 2011 Václav Neužil! / Hrají – I. Trojan, V. Neužil, M. Krobot a další
Hrajeme v Divadle Petra Bezruče / Čtvrtý ročník divadelního festivalu Dream Factory Ostrava
mimo předplatné
úterý
5.
17:00dream-factory

David Mamet 

LISTOPAD

„To budete koukat kdo ty volby vyhraje! Kurva!“ . / Hrají – M. Tlapák, M. Isteník, K. Dostálová, J. Š. Hájek a další
Hrajeme v multižánrovém centru Cooltour na Černé louce / Čtvrtý ročník divadelního festivalu Dream Factory Ostrava
mimo předplatné
úterý
5.
19:00dream-factory

Jiří Pokorný 

DOMOV MŮJ

Hra o tom, jak snadné je stát se bezdomovcem, o sociální inteligenci i sociálním státě a sedmidenním antistvoření světa / Hrají – Z. Hadrbolcová, J. Ornest, P. Liška a další.
Hrajeme v Divadle Petra Bezruče / Čtvrtý ročník divadelního festivalu Dream Factory Ostrava
mimo předplatné
úterý
5.
19:00

Ivan Landsmann, Tomáš Vůjtek 

Pestré vrstvy

kultovka jak cyp
Hrajeme v prostorách národní kulturní památky Důl Hlubina
zadáno
úterý
5.
22:00

Martin Františák 

Valašská noc se slovem i písní

Křest her Nevěsta a Karla dramatika Martina Františáka
vstup zdarma
mimo předplatné
středa
6.
17:00dream-factory

Adéla Laštovková-Stodolová 

MUŽI

Šest mužů se vydává na cestu, aby našli odpovědi na ty nejniternější otázky / Hrají – A. Bílík, K. Folvarečný, J. Ondruš a další.
Hrajeme v multižánrovém centru Cooltour na Černé louce / Čtvrtý ročník divadelního festivalu Dream Factory Ostrava
mimo předplatné
středa
6.
19:00dream-factory

Andrzej Saramonowicz 

TESTOSTERON

Komedie nejen o chlapech – nejen pro ženy. Mládeži do 18 let nevhodné / Hrají – J. Novotný, J. Zadražil, J. Racek, J. Nosek a další.
Hrajeme v Divadle Petra Bezruče / Čtvrtý ročník divadelního festivalu Dream Factory Ostrava
mimo předplatné
středa
6.
19:00

Ivan Landsmann, Tomáš Vůjtek 

Pestré vrstvy

kultovka jak cyp
Hrajeme v prostorách národní kulturní památky Důl Hlubina
mimo předplatné
středa
6.
21:30dream-factory

Erlend Loe 

TICHÉ DNY v Mixing Part

Sonda do zmechanizovaného manželství / Hrají – A. Veldová a M. Kačmarčík
Hrajeme v Márnici Divadla Petra Bezruče / Čtvrtý ročník divadelního festivalu Dream Factory Ostrava
mimo předplatné
čtvrtek
7.
19:00

Ivan Landsmann, Tomáš Vůjtek 

Pestré vrstvy

kultovka jak cyp
Hrajeme v prostorách národní kulturní památky Důl Hlubina
mimo předplatné
pátek
8.
15:00dream-factory

Jiří Jelínek 

iDOLLS

Mají je rádi, i když jim nerozumí, sebe mají taky rádi, i když si nerozumí / Idollománie / Hrají – J. Vaňousová, M. Dalecký a J. Jelínek
Hrajeme v prostorách Národní kulturní památky Důl Hlubina/ Čtvrtý ročník divadelního festivalu Dream Factory Ostrava
mimo předplatné
pátek
8.
16:30dream-factory

D. Baban, V. Mašek 

PANDEMONIUM

Jevištní verze původního českého komiksu / Hrají – T. Bělohlávek, T. Holý, F. Homola, V. Peřina a další
Hrajeme v prostorách Národní kulturní památky Důl Hlubina/ Čtvrtý ročník divadelního festivalu Dream Factory Ostrava
mimo předplatné
pátek
8.
18:00dream-factory

Patrik Ouředník 

EUROPEANA

Evropské dějiny 20. století líčené s nadhledem, humorem i sžíravou ironií / nominace na cenu Alfréda Radoka v kategorii Inscenace roku 2011! / Hrají – D. Kaplanová, Z. Ščerbová, J. Kniha, J. Hájek a další
Hrajeme v prostorách Národní kulturní památky Důl Hlubina/ Čtvrtý ročník divadelního festivalu Dream Factory Ostrava
mimo předplatné
pátek
8.
19:00derniera

Ivan Landsmann, Tomáš Vůjtek 

Pestré vrstvy

kultovka jak cyp  / divadelní hra podle kultovního románu z hornické ostravy / sto metrů pod zem schoval pánbůh robotu a aji tam ju našli / černá perla sezóny / režie janusz klimsza / premiéra 13. května 2011 v prostorách národní kulturní památky důl hlubina / nezapomeňte se teple přiodít, na hlubině je kosa jak sviňa! / inscenace hostovala na festivalu Dream Factory Ostrava 2011 / Cena Divadelních novin v kategorii Alternativní divadlo za rok 2011
Hrajeme v prostorách národní kulturní památky Důl Hlubina / představení v rámci čtvrtého ročníku divadelního festivalu dream factroy ostrava
mimo předplatné
pátek
8.
20:30dream-factory

Roman Sikora 

ZPOVĚĎ MASOCHISTY

Politicky nekorektní kabaret. Hra o masochistovi, který chtěl trpět a společnost mu to dopřála... / Hrají – T. Kobr, Z. Onufráková, R. Fiala a T. Jeřábek
Hrajeme v prostorách Národní kulturní památky Důl Hlubina/ Čtvrtý ročník divadelního festivalu Dream Factory Ostrava
mimo předplatné
pátek
8.
22:22dream-factory

Jan Frič a kol. 

ČERVENÁ KARKULKA

Poetická koláž pro dospělého diváka / Hrají – E. Jurková, P. Ševců, T. Uher a Z. Vévoda
Hrajeme v prostorách Národní kulturní památky Důl Hlubina/ Čtvrtý ročník divadelního festivalu Dream Factory Ostrava
mimo předplatné
sobota
9.
14:00dream-factory

Jiří Adámek 

POŽÁR

Příběh měnící se evropské společnosti na přelomu 19. a 20. století / Hrají – A. Kroupová, P. Smolárik a další
Hrajeme v prostorách Národní kulturní památky Důl Hlubina/ Čtvrtý ročník divadelního festivalu Dream Factory Ostrava
mimo předplatné
sobota
9.
16:00dream-factory

Oliver Bukowski 

HOSTÉ

Komedie o lásce, naději, žížalách a hnoji / Hrají – P. Dostálová, M. Švarc, V. Šanda a další
Hrajeme v prostorách Národní kulturní památky Důl Hlubina/ čtvrtý ročník divadelního festivalu dream factory ostrava
mimo předplatné
sobota
9.
18:00dream-factory

Miroslav Bambušek, Jan Horák 

BUZNÍ KŘÍŽ

Zpověď vykrouceného homosexuálního páru, reliktu osmdesátých let Polské normalizace / Hrají – T. Jeřábek, K. Dobrý a R. Zach.
Hrajeme v prostorách Národní kulturní památky Důl Hlubina/ Čtvrtý ročník divadelního festivalu Dream Factory Ostrava
mimo předplatné
sobota
9.
20:00dream-factory

 

PÉRÁK - Na jméně nezáleží. Rozhodují činy!

Hravá interpretace českých dějin. Historické události rozvíjí příběh fiktivní odbojové skupiny, české Ligy výjimečných / Hrají – O. Bauer, O. Cihlář, J. Havelka a další.
Hrajeme v prostorách Národní kulturní památky Důl Hlubina/ Čtvrtý ročník divadelního festivalu Dream Factory Ostrava
mimo předplatné
sobota
9.
22:00dream-factory

 

KAREL WEISSENSTEIN & HOSTÉ Lenka Dusilová, Jana Vebrová a Ivan Acher

Koncert pro muže, na které se usmálo štěstí
Hrajeme v prostorách Národní kulturní památky Důl Hlubina/ Čtvrtý ročník divadelního festivalu Dream Factory Ostrava
mimo předplatné
neděle
10.
13:00dream-factory

Johannes Urzidil 

WEISSENSTEIN

Příběh muže, na kterého se usmálo neštěstí. Měl malé sebevědomí, velký pocit viny, malou schopnost přijímat štěstí, velkou tendenci potkávat smůlu a malou vůli k životu / Hrají – J. Černý, M. Finger, S. Majer a další
Hrajeme v Divadle Petra Bezruče / Čtvrtý ročník divadelního festivalu Dream Factory Ostrava
mimo předplatné
neděle
10.
17:30dream-factory

Thomas Brussig 

HRDINOVÉ JAKO MY

Klaus Uhltzscht má minulost a chce o ní mluvit... Hrají – J. Štrébl a T. Hofová/A. Hrnečková
Hrajeme v Márnici Divadla Petra Bezruče / Čtvrtý ročník divadelního festivalu Dream Factory Ostrava
mimo předplatné
neděle
10.
20:00dream-factory

Peter Handke 

SPÍLÁNÍ PUBLIKU 2010

Máte pocit, že už jste všechno viděli? Unavuje vás znovu a znovu sledovat ty stejné příběhy? Napodobeniny reality vás neuspokojují? Nudíte se? Jste připraveni – přijďte si nechat vyspílat! / Hrají – M. Finger, M. Pechlát a další
Hrajeme v Divadle Petra Bezruče / Čtvrtý ročník divadelního festivalu Dream Factory Ostrava
mimo předplatné
středa
13.
18:00
VYPRODÁNO

William Shakespeare 

Zkrocení zlé ženy

sci-fi (nejen) pro muže
sk. K + L
čtvrtek
14.
18:00
VYPRODÁNO

Emily Brontëová 

Na větrné hůrce

klasika o lásce a pomstě
sk. N
pátek
15.
19:00
VYPRODÁNO

William Shakespeare 

Zkrocení zlé ženy

sci-fi (nejen) pro muže
sk. S + Q
sobota
16.
19:00
VYPRODÁNO

William Shakespeare 

Zkrocení zlé ženy

sci-fi (nejen) pro muže
sk. X + Y
úterý
19.
18:00

P. A. Caron de Beaumarchais 

Figarova svatba

bláznivý den
sk. G + H
středa
20.
19:00

Thomas Vinterberg, Mogens Rukov 

Rodinná slavnost

řez do živého
mimo předplatné
pátek
22.
19:00festival-zajezd

Thomas Vinterberg, Mogens Rukov 

Rodinná slavnost

řez do živého / děje se, co se děje, měl bych s tím skoncovat, ale nemůžu / nemůžu s tím skoncovat!!! / závratná propast rodinných oslav, každý ji známe, skočme do ní a uleví se nám… / režie martin františák / Norbert Lichý se stal za svůj výkon v inscenaci Rodinná slavnost Osobností měsíce ve třetím čísle Divadelních novin roku 2011.
Hradec Králové
www.bezruci.cz