divadlo Petra Bezruče
měsíční zpravodaj v pdf
program / březen 2020
pondělí
2.
18:30
VYPRODÁNO

Jaroslav Žák, Hana Burešová 

Škola základ života

šplhouni, třídní krásky, záškoláci / hudební komedie nejen pro pamětníky / minuta ticha za propadlé / studentská legrace i první lásky / iks, kosinus, parabola / základ života je škola!
mimo předplatné
úterý
3.
18:30
VYPRODÁNO

Mary Shelleyová, Jan Holec 

Frankenstein

půlnoční prohlídka zámku hrůzy / netvor na scénu! / boha nám netřeba / my máme frankensteina! / pokrok nezastavíš / lidské ego taky ne / hledám lásku / zn.: mám trochu větší hlavu
sk. G
středa
4.
18:30
VYPRODÁNO

Ladislav Fuks 

Spalovač mrtvol

dobrá rasa, špatná rasa a přátelé žehu / žije se nám tak blaze / co kdybych tě oběsil, nebeská? / tak pravil kopfrkingl / husí kůže v žáru kremačních pecí / je libo rakvičku, nebo věneček?
mimo předplatné
čtvrtek
5.
18:30
VYPRODÁNO

michail bulgakov 

Mistr a Markétka

po čertech zběsilá jízda / svět je vzhůru nohama / co nás zachrání? / víra, láska a černá magie / mistr+markétka=VŠL / veleslavný příběh poprvé u bezručů / a co na to černý kocour? / mňau!
mimo předplatné
pátek
6.
18:30
VYPRODÁNO

jakub deml 

Zapomenuté světlo

nikdo neví o hříchu více než kněz / bůh trpí / ale co já s tím? / zásadní dílo o nejistotách víry / nejsmutnější ze všech je pravda jakuba demla / život básníka je hotové peklo / věřte mi
mimo předplatné
úterý
10.
18:30

tomáš dianiška 

Transky, body, vteřiny

groteska na 800 metrů / zákulisí sportovního skandálu první republiky / skutečný příběh o tom, že s tretry nejsou žerty / náckové útočí / kdo se bojí oldřicha nového? / totální transmagedon!
ABEND
středa
11.
18:30

Viktor Fischl 

Dvorní šašci

hra o život / velitel tábora smrti a čtyři vězni / přežijí, jen když budou bavit / jak snadné je odsoudit zlo? / a kdo má právo na pomstu? / drama o lidskosti uprostřed pekla
sk. K
čtvrtek
12.
18:30

Alois Mrštík, Vilém Mrštík 

Maryša

klasika z nejklasičtějších u bezručů / my víme, co je pro tebe dobré, dcero naše / cesta z nesvobody? / uvařit kávu / hodně hořkou / děvčico nešťastná, tys ho otrávila?
mimo předplatné
pátek
13.
18:30

Viktor Fischl 

Dvorní šašci

hra o život / velitel tábora smrti a čtyři vězni / přežijí, jen když budou bavit / jak snadné je odsoudit zlo? / a kdo má právo na pomstu? / drama o lidskosti uprostřed pekla
sk. S
pátek
20.
18:30premiera

Anthony Burgess 

Mechanický pomeranč

zpověď jednoho grázla / bitky, čórky a nějaký to přepadení / kluci jsou kluci, ne? / náprava a světovej mír? / ále hovno! / nová adaptace kultovního románu / s láskou váš alex / co teda jako bude, he?
sk. PK
sobota
21.
18:30

Anthony Burgess 

Mechanický pomeranč

zpověď jednoho grázla / bitky, čórky a nějaký to přepadení / kluci jsou kluci, ne? / náprava a světovej mír? / ále hovno! / nová adaptace kultovního románu / s láskou váš alex / co teda jako bude, he?
sk. X
pondělí
23.
18:30host

Vladimír Fanta 

KLEC

albert nebo albína, jadwiga nebo jakub, stanley nebo simonetta, fahrenheit nebo celsius… a není to vlastně jedno?!? / ať žije svoboda a rovnoprávnost / autorská komedie inspirovaná slavnou hrou klec bláznů jeana poireta, která se v 70. letech stala nejúspěšnější francouzskou komedií a filmem ptačí klec, který byl nominován na oscara / hrají adrian jastraban, matúš bukovčan, aleš petráš, miroslav tichý, pavel lagner, šárka vaculíková nebo tereza rumlová nebo eliška hanušová, kryštof pokorný, václav werner kraus
kašparův ostravský týden - přehlídka inscenací spolku kašpar
mimo předplatné
úterý
24.
18:30host

Vladimír Fanta 

KLEC

albert nebo albína, jadwiga nebo jakub, stanley nebo simonetta, fahrenheit nebo celsius… a není to vlastně jedno?!? / ať žije svoboda a rovnoprávnost / autorská komedie inspirovaná slavnou hrou klec bláznů jeana poireta, která se v 70. letech stala nejúspěšnější francouzskou komedií a filmem ptačí klec, který byl nominován na oscara / hrají adrian jastraban, matúš bukovčan, aleš petráš, miroslav tichý, pavel lagner, šárka vaculíková nebo tereza rumlová nebo eliška hanušová, kryštof pokorný, václav werner kraus
kašparův ostravský týden - přehlídka inscenací spolku kašpar
mimo předplatné
úterý
24.
19:30zajezd

Alois Mrštík, Vilém Mrštík 

Maryša

klasika z nejklasičtějších u bezručů / my víme, co je pro tebe dobré, dcero naše / cesta z nesvobody? / uvařit kávu / hodně hořkou / děvčico nešťastná, tys ho otrávila?
hrajeme v divadle v celetné
praha
středa
25.
18:30host

William Shakespeare 

MACBETH

lákavá věštba tří čarodějnic, dýky a temná noc, vražda a královská koruna, a bitva, kterou nelze prohrát, dokud se nepohne les – macbeth – jedna z nejznámějších shakespearovských tragédií, ve které se zlo rodí teď a tady a z uctívaného hrdiny se stává nenáviděný tyran / hrají štěpán coufal, eva elsnerová, miroslav tichý, tomáš karger, irena kristeková
kašparův ostravský týden - přehlídka inscenací spolku kašpar
mimo předplatné
středa
25.
19:30zajezd

Mary Shelleyová, Jan Holec 

Frankenstein

půlnoční prohlídka zámku hrůzy / netvor na scénu! / boha nám netřeba / my máme frankensteina! / pokrok nezastavíš / lidské ego taky ne / hledám lásku / zn.: mám trochu větší hlavu
hrajeme v divadle v celetné
praha
čtvrtek
26.
18:30host

William Shakespeare 

MACBETH

lákavá věštba tří čarodějnic, dýky a temná noc, vražda a královská koruna, a bitva, kterou nelze prohrát, dokud se nepohne les – macbeth – jedna z nejznámějších shakespearovských tragédií, ve které se zlo rodí teď a tady a z uctívaného hrdiny se stává nenáviděný tyran / hrají štěpán coufal, eva elsnerová, miroslav tichý, tomáš karger, irena kristeková
kašparův ostravský týden - přehlídka inscenací spolku kašpar
mimo předplatné
čtvrtek
26.
19:30zajezd

tomáš dianiška 

Transky, body, vteřiny

groteska na 800 metrů / zákulisí sportovního skandálu první republiky / skutečný příběh o tom, že s tretry nejsou žerty / náckové útočí / kdo se bojí oldřicha nového? / totální transmagedon!
hrajeme v divadle v celetné
praha
čtvrtek
26.
20:45host

dennis kelly 

Sirotci

kam až může zajít oddanost rodině? / a je dobré do světa, kde se děje tolik násilí, přivádět další děti? / znepokojivá hra klade otázky, odpovědi jsou jen na divácích… / režie filip nuckolls / hrají monika zoubková, marek němec a jan plouhar
kašparův ostravský týden - přehlídka inscenací spolku kašpar
mimo předplatné
pátek
27.
18:30host

Zdeněk Galuška 

SLOVÁCKO SA NESÚDÍ

večery s vínem, ale určitě o vínu! a taky o lidech, kteří jdou do všeho naplno, vybrané (dnes už) klasické folklorní vyprávěnky slováckého „kronikáře“ zdeňka galušky, které patří k dobrému moravskému vínu či slivovičce / hrají eva elsnerová, daniel ondráček, adrian jastraban nebo petr halíček
kašparův ostravský týden - přehlídka inscenací spolku kašpar
mimo předplatné
pátek
27.
19:30zajezd

george orwell 

1984

šokující sci-fi utopie, či temné obrazy z české minulosti?
hrajeme v divadle v celetné
praha
pátek
27.
20:45host

dennis kelly 

Sirotci

kam až může zajít oddanost rodině? / a je dobré do světa, kde se děje tolik násilí, přivádět další děti? / znepokojivá hra klade otázky, odpovědi jsou jen na divácích… / režie filip nuckolls / hrají monika zoubková, marek němec a jan plouhar
kašparův ostravský týden - přehlídka inscenací spolku kašpar
mimo předplatné
sobota
28.
18:30host

Zdeněk Galuška 

SLOVÁCKO SA NESÚDÍ

večery s vínem, ale určitě o vínu! a taky o lidech, kteří jdou do všeho naplno, vybrané (dnes už) klasické folklorní vyprávěnky slováckého „kronikáře“ zdeňka galušky, které patří k dobrému moravskému vínu či slivovičce / hrají eva elsnerová, daniel ondráček, adrian jastraban nebo petr halíček
kašparův ostravský týden - přehlídka inscenací spolku kašpar
mimo předplatné
sobota
28.
20:45host

Karel Jaromír Erben 

Kytice

To jsme ještě nedělali a naše neumětelství bude vskutku amatérské / Stolní lampičky, triangl, odpadkový koš a plastelína / Utěrka s uzlem a mikina přes hlavu / balady: Kytice, Svatební košile, Dceřina kletba, Zlatý kolovrat a Poklad / režie kašpar
kašparův ostravský týden - přehlídka inscenací spolku kašpar
mimo předplatné
neděle
29.
16:00host

Karel Jaromír Erben 

Kytice

To jsme ještě nedělali a naše neumětelství bude vskutku amatérské / Stolní lampičky, triangl, odpadkový koš a plastelína / Utěrka s uzlem a mikina přes hlavu / balady: Kytice, Svatební košile, Dceřina kletba, Zlatý kolovrat a Poklad / režie kašpar
kašparův ostravský týden - přehlídka inscenací spolku kašpar
mimo předplatné
pondělí
30.
18:30

Anthony Burgess 

Mechanický pomeranč

zpověď jednoho grázla / bitky, čórky a nějaký to přepadení / kluci jsou kluci, ne? / náprava a světovej mír? / ále hovno! / nová adaptace kultovního románu / s láskou váš alex / co teda jako bude, he?
sk. D
úterý
31.
18:30

Alois Mrštík, Vilém Mrštík 

Maryša

klasika z nejklasičtějších u bezručů / my víme, co je pro tebe dobré, dcero naše / cesta z nesvobody? / uvařit kávu / hodně hořkou / děvčico nešťastná, tys ho otrávila?
mimo předplatné
www.bezruci.cz