další tenisové bitvy už 8. a 9. února 2023

další tenisové bitvy už 8. a 9. února 2023
24. ledna 2023

Hra Poslední zápas přivádí diváka na tribuny semifinále US Open. Uprostřed kurtu se střetávají americký velikán Tim a ruská vycházející hvězda Sergej. V průběhu hry ale nebojují sportovci jen proti sobě. V klíčovém zápasu odkrývají hráči svoje skutečné charaktery, malá i velká traumata a způsoby, jak se s nimi vyrovnat. Oba hráči se také střetávají se svými vzpomínkami, které zásadně ovlivňují jejich psychiku, a tím i vývoj zápasu.

Pro diváky i čtveřici herců je připraven skutečně nevšední divadelní zážitek. Diváky čeká faktické usednutí na tribuny a herci budou na tenisovém kurtu obklopeni publikem v bezprostřední blízkosti ze všech čtyř stran. 

poslední zápas u bezručů nastavil laťku hereckých výkonů pro novou sezonu hodně vysoko
Představení má už od začátku strhující tempo dané rytmem samotného tenisového zápasu. Zběsile tu běží jeden gam za druhým a mezi nimi probíhají okamžiky jak ze soukromého života, tak chvíle, kdy obě manželky své partnery povzbuzují buď mezi čtyřma očima, nebo dokonce veřejně. (...) Výkon všech čtyř členů hereckého souboru Divadla Petra Bezruče lze označit slovem strhující. (...) Jak už se v případě Divadla Petra Bezruče stalo zvykem, laťku kvality inscenací a hereckých výkonů pro novou sezonu nastavilo opět hodně vysoko.
ladislav vrchovský / 24. 9. 2022

magická přitažlivost bílých čar
Znalost tenisových pravidel netřeba, sportovní tematika se zde stává univerzálně funkční metaforou lidského života, již důsledně zdůrazňuje i výprava Jána Tereby. (...) Navzdory názvu je Poslední zápas vynikající příležitostí pro přátelskou exhibici čtyř excelentních aktérů. (...) Bezruči rozehráli sezonu tak, jak se má. Suverénně, sebevědomě, s láskou. Jen tak dál.
petr klarin klár / 31. 10. 2022

další aktuality

jevištní technik? kulisák? chceme tě!
11. května 2023

jevištní technik? kulisák? chceme tě!

prodej předplatného bezruči 23/24 zahájen!
3. května 2023

prodej předplatného bezruči 23/24 zahájen!

cena jantar pro markétu harokovou
20. dubna 2023

cena jantar pro markétu harokovou

vlásenkář/ka? maskér/ka? chceme tě!
12. dubna 2023

vlásenkář/ka? maskér/ka? chceme tě!

všechny aktuality