Král Lear

tragédie pošetilosti bylo nebylo / žil byl mocný král / king of britain / měl 3 dcery / která z nich ho nejvíc miluje? / tak mladá a tak upřímná / proč vyhnal --marušku-- cordelii? / okrájel rozum na obou stranách a uprostřed nezbylo nic / chudý jako král / pustá pláň / nevděk / zrada / learův stín / jen nezešílet, jen nezešílet!!!

autor william shakespeare
režie jiří pokorný
scéna jiří pokorný
kostýmy zuzana krejzková
hudba michal pavlíček
dramaturgie daniela jirmanová
překlad jiří josek

hrají
lear, král británie norbert lichý / goneril markéta haroková / regan tereza vilišová / cordelie, šašek pavla gajdošíková / hrabě z glostru přemysl bureš / edgar josef jelínek / hrabě z kentu lukáš melník / edmund michal sedláček / vévoda z albany tomáš dastlík / oswald filip březina, jakub chromčák

premiéra 1. února 2013
derniéra 8. května 2014
délka 2 hod. 45 min.

Ta nejklasičtější klasika. Jedna z vrcholných tragédií největšího dramatika všech dob, Williama Shakespeara! Žil a tvořil před více jak čtyřmi sty lety, a přesto se hraje, všude a pořád. Jeho hry jsou totiž nadčasové a nesmrtelné. Jestli je nesmrtelný i ten král, který se na vrcholu sil rozhodl zanechat panování, zemi rozdělit na tři části a ty věnovat svým třem dcerám, to se dozvíte u Bezručů!