Trainspotting

Těžká soda o těžkejch drogách Upřímnej a poctivej návyk na jehlu ... Povaha udržuje partnerství celá léta. A heroin má přece skvělou povahu! Šit čistej jak padlý sníh - zemřel jsem na toxoplazmu z kočičích hoven Jak přestat? - Jak přestat? - Jak přestat? Tak tohle nezvládám poměrně soustavně Hned jak si uvědomíš, že je to špatný Začne se ten pocit měnit od nepříjemnýho k nesnesitelnýmu Pak nezbyde, než je všecky okrást Něco pro opravdu silný nátury Nedoporučujeme mládeži do patnácti let Tak to chci vidět!

autor irvine welsh / harry gibson
režie tomáš svoboda
překlad ondřej formánek, john comer
pracovní překlad milan kaplan
dramaturgie valeria schulczová
scéna jan štěpánek
kostýmy kamila polívková
hudba karel albrecht

hrají
mark viktor dvořák / spud jan plouhar / tommy tomáš dastlík / sick boy roman harok / begbie pavel gajdoš / swan jan vlas / dianne ivana stejskalová / lizzy tereza vilišová / alison petra bučková / otec marka přemysl bureš / matka marka zdena przebindová / otec dianne přemysl bureš / matka dianne zdena przebindová / komise norbert lichý, přemysl bureš, zdena przebindová / forrester norbert lichý / soudce norbert lichý / matka spuda kateřina krejčí / dr. forbes norbert lichý / kněz norbert lichý / krysička michal weber / veveřička filip kapusta / morče pavel johančík / králíček jaroslav vrzal

premiéra 23. září 2005
derniéra 14. června 2007
délka 1 hod. 40 min

Divadelní adaptace knihy přeložené do 33 jazyků a mnohými považované za generační výpověď 90. let. Hrdiny řady epizod postavených na mnohdy hodně černém humoru jsou mladí narkomani, lidé bez práce, bez jistot, bez budoucnosti. Společenským tmelem party mladých lidí jsou drogy.