Škola základ života

Škola základ života

šplhouni, třídní krásky, záškoláci / hudební komedie nejen pro pamětníky / minuta ticha za propadlé / studentská legrace i první lásky / iks, kosinus, parabola / základ života je škola!

autor jaroslav žák, hana burešová
režie janka ryšánek schmiedtová
dramaturgie daniela jirmanová
výprava markéta sládečková
hudební nastudování norbert lichý, michal sedláček
choreografie jana ryšlavá

hrají
jindřich benetka, buřič a odbojník lukáš melník / áda čuřil, repetent a záškolák michal sedláček / daniel boukal, básník a estét ondřej brett / tonda holous, fotbalový idiot kryštof janáček / václav krhounek, šplhoun norbert lichý / karel peterka, věčný čtenář jakub burýšek / anda pařízková, správná žába magdaléna holcová / irma jánská, třídní kráska barbora sedláčková / marta nováková, tiché děvčátko markéta matulová / kolísková, češtinářka a třídní sexty marcela čapková / lejsal, latinář a němčinář jáchym kučera / gábrlík, matikář miroslav kudela / cafourek, chemikář a fyzikář dušan urban / lachoutová, suplentka markéta haroková / suchánková, dějepisářka kateřina krejčí / ředitel, inspektor michal weber / školník filip kapusta

premiéra 18. března 2016
derniéra 18. října 2021
délka 2 hodiny a 15 minut (včetně přestávky)

sleduj inscenaci škola základ života na dramoxu

Co je to štěstí? Muška jenom zlatá! Slavné filmové hlášky u Bezručů zabírají

Jevištní celek funguje jako tragikomická hudební komedie se silnými groteskními prvky a s potenciálem oslovit publikum napříč generacemi. Ve své podstatě inscenace sází na kombinaci vděčného kantorského tématu a kvalitního herectví. Škola základ života zceluje celý Bezručácký tým, ve kterém hraje dokonce i nápověda.

Martin Jiroušek / 19.3.2016

Divadelní adaptace knihy Študáci a kantoři, která je známá především díky slavným a diváky tolik milovaným filmům Martina Friče. Herci a herečky navléknou podkolenky, uvážou si kravaty a naškrobí límečky, aby se spolu s diváky plni odhodlání vzdělávati se vrátili do školních lavic. Študácká duše je ale pořád stejná a nepřátelský učitelský sbor už se staví do šiku. O velké přestávce se budou dít věci! Přidejte se k nám, ale rychle... než zazvoní!