Tři sestry

Tragikomický boj mezi životní realitou a sny máša si vzala k., ale miluje v. o irinu se uchází t., ale také s. olga je sama všichni chtějí do m. pak je tu ještě bratr a. a jeho žena n. s. vyzve t. na souboj tohle nemůže dopadnout dobře? zvlášť v režii m.

autor anton pavlovič čechov
překlad leoš suchařípa
hudba jan mikulášek
režie jan mikulášek
dramaturgie ilona smejkalová
scéna marek cpin
kostýmy marek cpin

hrají
andrej prozorov jan vlas / natálie sylvie krupanská / olga markéta haroková / máša tereza vilišová / irina dita zábranská / ivan čebutykin tomáš jirman / fjodor kulygin pavel liška, marek pospíchal / alexandr veršinin tomáš dastlík / nikolaj tuzenbach viktor dvořák / vasilij solený lukáš melník / anfisa kateřina krejčí

premiéra 27. května 2006
derniéra 19. června 2008
délka 2 hod. 30 min

Krátký životopis Antona Pavloviče

Anton Pavlovič Čechov se narodil v provinčním jihoruském Taganrogu. Otec byl neúspěšný obchodník, možná víc umělec než kupec, a tudíž záhy zbankrotoval. Proto se celá rodina později přestěhovala do Moskvy a unikla tím životu ve městě, kde prý i psi šíleli nudou. Starý Čechov, snad ze žalu nad ztrátou zaměstnání i steskem po rodném městě, začal pít a o ženu a děti se příliš nestaral. A tak mladý Anton Pavlovič krátce poté, co vstoupil na lékařskou fakultu, začal hledat způsob, jak uživit sebe i své blízké. Psal povídky i novinové články, a ani po absolutoriu se literární činnosti nevzdal.