Britney goes to heaven

Nebeská komedie, parodující umělý svět reality show pět mrtvých v mezičase a meziprostoru nudí se, nerozumějí si, nevědí, kde jsou a kam vůbec jdou každý se s tím vyrovnává po svém Britney Spears nacvičuje prvky své taneční sestavy fotbalový fanoušek Hool kouří, heiluje a všechny mlátí alkoholička Marie se snaží vytvořit svatou rodinu mafián Bruno střílí hlava nehlava a dělník Kolben si beztrestně plní své nejintimnější sny všichni však mají jeden cíl: nebe! talentovaný dramatik Kolečko poprvé na jevišti DPB copak nám předvede? pokřivený svět reality show téma třeskutě aktuální cynickou partii vzájemně nesourodých postav šokující a možná i kontroverzní inscenaci zacílenou na experimentů se nebojící publikum to bude Zúčtování! a kdo vypadne první?

autor petr kolečko
režie daniel špinar
dramaturgie ilona smejkalová
výprava pavel svoboda

hrají
britney spears tereza vilišová / gabriel viktor dvořák / marie marcela čapková / bruno jan vlas / kolben tomáš dastlík / hool tomáš krejčí

premiéra 29. září 2006
derniéra 18. prosince 2009
délka 2 hod. 10 min

Britney Spears se narodila 2. prosince 1981 ve městě McComb ve státě Mississippi v rodině stavitele a učitelky angličtiny na základní škole. Spolu se svými sourozenci, starším bratrem Brianem a mladší sestrou Jamie Lynn (mimochodem, taktéž zpěvačkou a herečkou), vyrůstala v Kentwoodu v Louisianě. Rodiče ji vždy vedli k přehnané ambicióznosti, a tak už od malička provázela Britney spousta zájmů a zálib – věnovala se gymnastice, vyhrávala různé soutěže, působila v místní taneční revui. Od čtyř let zpívala v kostele.