Kdo je tady ředitel?

Kdo je tady ředitel?

firemní taškařice / samí podřízení a nadřízení / jen pan řídící nikde / viděl ho někdy někdo? / bizarní teambuilding / sraz v zasedačce / a možná přijde i islanďan!

autor lars von trier
překlad františek fröhlich
hudba vladivojna la chia
kostýmy jan c. löbl
scéna jaroslav čermák
režie janka ryšánek schmiedtová
dramaturgie kateřina menclerová

hrají
mette marcela čapková / tlumočnice markéta matulová / kisser markéta haroková / heidi a pavla gajdošíková / lise magdaléna holcová / finnur norbert lichý / kristoffer lukáš melník / ravn ondřej brett / gorm michal sedláček / nalle jakub burýšek / spencer milan cimerák

premiéra 24. listopadu 2017
derniéra 19. prosince 2018
délka 2 hod. 35 min.

S druhou premiérou sezóny se k Bezručům vrátí slavný dánský filmový režisér Lars von Trier – tentokrát překvapivě s komedií. V režii Janky Ryšánek Schmiedtové uvedeme divadelní adaptaci jeho filmu Kdo je tady ředitel? Zápletka úspěšné komedie je v podstatě jednoduchá – ředitel jedné firmy chce být se svými podřízenými zadobře, a tak se vydává za řadového zaměstnance. Všechna nepopulární rozhodnutí tak může svádět na smyšleného ředitele, kterého nikdo nikdy neviděl. Když je však přítomnost ředitele ve firmě najednou opravdu potřeba, začne ta pravá švanda – nedorozumění, záměny a bizarní situace. A možná přijde i Islanďan!