Kouř

Kouř

na motivy kultovního filmu / disco pokračuje! / každý sám, všichni spolu / v naší organizaci bereme práci trochu neformálně / rytmikál post-totalitního věku / je to fajn fajnový!

autor tomáš vorel, lumír tuček
korepetice michal sedláček
hudba jakub kudláč, michal vích
výprava adriana černá
dramaturgická spolupráce kateřina menclerová
adaptace, režie a dramaturgie kristýna jankovcová, adam svozil
pohybová spolupráce ján ševčík

hrají
václav křížek lukáš melník / marcelka markéta haroková / bětuška mrázová kateřina krejčí / liduška běhalová marcela čapková / táda michal sedláček / šéf rudolf vojtěch johaník / šéf karel ondřej brett / lůďa jakub burýšek / kotě vojtěch říha / mirka markéta matulová / ředitel, hlas z reproduktoru norbert lichý

premiéra 23. listopadu 2018
derniéra 9. ledna 2020
délka 2 hod. 5 min.

Divadelní adaptaci kultovního filmu Kouř pro Bezruče připravují Kristýna Kosová a Adam Svozil – dramaturgicko-režijní dvojice, která na sebe krátce po absolvování DAMU strhla svou prací nemalou pozornost. Jejich cílem není vytvořit kopii legendárního filmu, naopak budou usilovat o nový pohled na příběh, v němž se pod drsným humorem skrývají témata, která ani po téměř třiceti letech od filmové premiéry neztratila na aktuálnosti. Navíc – jaké jiné město by mělo vdechnout slavnému Kouři nový divadelní život než právě Ostrava, kde se kdysi natáčel? Už brzy roztočíme hvězdná kola a bude to fajn – fajnový!