lekce hitchcock

lekce hitchcock

diváci alfréda hitchcocka v hledišti divadla petra bezruče / s herci by se mělo zacházet jako s dobytkem / hitchcock picture / vždy se snažte, aby diváci trpěli co nejvíce / pokud nebudu sám sebou, kdo bude?

autor štěpán gajdoš a kol.
režie štěpán gajdoš
dramaturgie emil rothermel
scéna a kostýmy petr vítek
hudba ondřej švandrlík
light design petr vítek

hrají
alfred hitchcock norbert lichý / françois truffaut ondřej brett / chór jakub burýšek, vojtěch johaník, markéta matulová, yvona stolařová, josef trojan

premiéra 31. března 2023

Autorská inscenace inspirovaná setkáním dvou režisérů Alfréda Hitchcocka a François Truffauta odhaluje zákulisí Hitchcockova přístupu k vyprávění příběhů a k práci s divákem, s jeho očekáváním, s napětím. Svými postupy Hitchcock inspiroval několik generací filmových tvůrců. Co když se ale tyto principy přesunou ze stříbrného plátna na divadlo? Diváci v kině mohou během filmu křičet, smát se, usínat, nebo z kina dokonce odejít – s filmem a postavami v něm to ani nehne. Herec na jevišti ale může slyšet každý vzdech či zakašlání. Jak moc může reakce diváka ovlivnit vývoj představení? Jak moc může změnit příběh, který chtějí autoři vyprávět? 

pátek
31
března
18:30

lekce hitchcock

autor štěpán gajdoš a kol.
režie štěpán gajdoš

premiéra