otec

otec

černá komedie o důležitých věcech / jeden otec, jedna dcera a mnoho nezodpovězených otázek / milá zlatá, přestaň mi laskavě všechno tisíckrát opakovat / jak bych mohl zapomenout / proč musíš vždycky všechno tak komplikovat?

autor florian zeller
překlad michal zahálka
režie jan holec
dramaturgie peter galdík
scéna a kostýmy pavla kamanová
hudba nikos engonidis

hrají
andré norbert lichý / anne markéta haroková / pierre lukáš melník / laura barbora křupková / muž jáchym kučera / žena magdaléna holcová

premiéra 26. května 2023

partnerem inscenace jsou pánské obleky BANDI

Norbert Lichý v inscenaci Zellerovy hry Otec poskytuje divákům mimořádně silný emocionální zážitek

V případě Norberta Lichého by se opravdu těžko hledal vhodnější text vycházející vstříc jeho obrovskému rejstříku interpretačních schopností. A Lichý v roli Andrého na jevišti opět exceluje. Jeho role je fyzicky i psychicky nesmírně náročná. Je po celou dobu představení hraného bez přestávky na jevišti. S mírnou nadsázkou lze říci, že je tak skvělý, až se na to nedá dívat. Ano, vnímavý člověk v hledišti zažívá tak silné emoce, že místy skloní hlavu, aby neviděl to obrovské utrpění, který André prochází.

Ladislav Vrchovský / 27.5.2023

André je stárnoucí muž svých vlastních myšlenek. Býval tanečník a bydlí se svou dcerou Anne a jejím manželem Antoinem. Anebo pracoval jako inženýr a jeho dcera žije v Londýně s novým přítelem Pierrem? Proč má uprostřed odpoledne pyžamo? Kam se ztrácejí jeho hodinky? Kam mizí nábytek? A co dělá v jeho kuchyni ten cizí člověk s kuřetem? Křehká hra o stárnutí, zapomínání a o odpovědnosti dětí k rodičům. A taky o tom, kým jsme, když ztratíme sami sebe. 

Kromě úspěšného uvádění v Paříži, kde hra získala řadu prestižních cen, se stala velkým hitem na West Endu i na Broadwayi. Filmová adaptace dramatu (2020) získala dva Oscary. Anthony Hopkins si odnesl zlatou sošku v kategorii Nejlepší herec v hlavní roli. Florian Zeller společně s Christopherem Hamptonem získal Oscara za Nejlepší převzatý scénář.

středa
7
června
18:30

otec

autor florian zeller
režie jan holec

sk. K


vyprodáno
čtvrtek
8
června
18:30

otec

autor florian zeller
režie jan holec

sk. N, sk. n + f


vyprodáno
pátek
16
června
18:30

otec

autor florian zeller
režie jan holec

sk. R


vyprodáno
pondělí
19
června
18:30

otec

autor florian zeller
režie jan holec

sk. D


vyprodáno