medvěd s motorovou pilou

medvěd s motorovou pilou

Autorská koláž z povídek finské prozaičky zachycuje komický, absurdní svět, v němž nikdo netušíme, co přinese další den, a kde nám nezbývá nic jiného, než se nemilosrdným hříčkám osudu smát. Nechybí ani živá kapela a pořádná zásoba černého humoru a bizarností. / Po představení následuje koncert herců a zaměstnanců Divadla Na zábradlí.

autor rosa liksom
překlad vladimír piskoř
režie jan mikulášek
dramatizace jan mikulášek, boris jedinák
dramaturgie boris jedinák
výprava marek cpin
hudba vojtěch vondráček
fotografie kiva

hrají
jiří vyorálek, vojtěch vondráček, michal bednář, magdaléna sidonová, dita kaplanová, johana matoušková, kateřina císařová, lucie flemrová, tomáš pospíšil, tereza klimovičová

délka 1 hodina a 35 minut (bez přestávky)

hrajeme v rámci festivalu dream factory

divadlo na zábradlí

příval divnosti / v depresivní finské chatě herci připomínají oživlé mrtvoly

Mikulášek uplatňuje bohaté zkušenosti s režií autorských koláží i vedením herců k přesné stylizaci, soubor Divadla Na zábradlí znovu potvrzuje, že je momentálně jedním z nejkvalitnějších v zemi.

Ester Žantovská / 14.11.2022

držme se toho, co funguje / divadlo na zábradlí rozmnožilo svoji galerii vyšinutostí

Režisér Jan Mikulášek v Medvědovi s motorovou pilou navazuje na svou předešlou práci se souborem Divadla Na Zábradlí. Zřetelně nese rukopis autorského přístupu vycházejícího z prověřeného úzkého napojení režiséra a herců. Princip volného proplétání příběhů a tragikomické nadsázky bylo možné vidět například v inscenacích Persony, Hamleti, Posedlost. Režisér se tedy drží své ‚klasiky', která Na Zábradlí fungovala, a i v tomto případě funguje.

Adéla Kalusová / 22.11.2022

Tak moc miluju celej život, až se mi vobčas zdá, že se zadusim.
Inscenace vychází z povídek finské prozaičky a dramatičky Rosy Liksom, pro které je příznačný černý humor a astronomický nadhled nad zamotanými osudy hlavních postav. Policista, který bez dvou promile v krvi sotva zvládne dorazit na místo činu; vyhořelý kněz, kterému se už přejídají naše malicherné všední hříchy; nejtlustší žena Finska, která je hrdá na každý gram svého tuku… Tito a mnozí další outsideři, jimž zpravidla nikdo nenaslouchá a kteří zůstávají skryti ve stínu, ve špinavých bočních uličkách velkoměsta nebo na odlehlém, opuštěném venkově, se dostávají ke slovu v krátkých, tragikomických povídkách. Autorská koláž s výraznou hudební složkou zastoupenou živou kapelou složenou z herců a zaměstnanců Divadla Na zábradlí zachycuje komický, absurdní svět, v němž nikdo netušíme, co přinese další den, a kde nám nezbývá nic jiného, než se nemilosrdným hříčkám osudu smát.