divadlo Petra Bezruče
měsíční zpravodaj v pdf
Bezručácká tančírna

V rytmu jazzu, v rytmu swingu / Hlediště se stane tanečním parketem a na jeviště usedne de luxe herecká kapela / Nenechte se ale mýlit – přednější než uhlazený zjev, společenské šaty a podpatky bude v tento jedinečný večer dobrá nálada / Zazní hity z inscenací Zbabělci a Škola základ života, nebude chybět předtančení, tombola nebo DJ Swing, který bude po skončení programu pokračovat v pouštění těch nejlepších songů, které historie dobré hudby zná / Akce pro malé, větší i velké / Černá noc a hvězdy u Bezručů, Noc divadel, jakou jste ještě nezažili / Občerstvení zajištěno, bar v provozu / PS: Rozhodně si počkejte na půlnoční překvapení!

Bezručácká tančírna
Bezručácká tančírna 
Re: PARKET?
Dobrý den pane Poláčku a paní Losová,

každý rok se snažíme za Bezruče vymyslet skutečně originální program na Noc divadel. Jde o doplňkovou akci za symbolické vstupné. Ta mimochodem tentokráte vyšla jediný den po naší velké celosouborové premiéře. Tím zde chci jasně napsat, že by pro nás bylo asi jednodušší podobné akce nedělat, ale vždy - každý rok - se nám investovaná energie vrátí v nadšených diváckých reakcích, stejně tak i letos. Ve Vašem případě šlo a jde o nedorozumění, bohužel. Ano, inzerovali jsme skutečně, že: "Hlediště se stane tanečním parketem a na jeviště usedne de luxe herecká kapela." Stejně tak jsme ale k tomu dodávali: " Nenechte se ale mýlit – přednější než uhlazený zjev, společenské šaty a podpatky bude v tento jedinečný večer dobrá nálada." Tím jsme chtěli dopředu ujasnit, že se budeme snažit, ale prostor pro skutečný ples v divadle nemáme a mít ani nemůžeme. Je mi líto, že jste společně s Vaší partnerkou nedostali, co jste očekávali. Na koberci, který Vám nevyhovoval, se ale tančilo několik hodin, až do půlnoci.
Co se přidávání židlí týče - v případě doplňkových akcí neplatí pravidla, která se dodržují během večerních představení. Taneční parket jsme měli vytvořený v divadle poprvé a nebylo možné dopředu odhadnout, kolik lidí pojme sezení a stolky kolem něj, stejně tak jsme do poslední chvilky nevěděli, zda-li budou vyzvednuty všechny rezervace. Během akcí jako je Noc divadel se pak musí improvizovat. Bohužel na divadlo, které mělo dobrou vůli vytvořit nádherný taneční večírek, kladete nároky kulturního domu, v těch bohužel nemůžeme obstát - i kdybychom chtěli.

Mějte se hezky.
22.11.2016 15:45 | Janka Ryšánek Schmiedtová, umělecká šéfka
Re: PARKET?
Skutecne si tady,pane Polacku,jen vylivate zluc.Slo o Noc divadel,kdo zna Bezruce,tomu bylo dopredu jasne ze nepujde o ples - ale o vecirek se skvelou atmoskou a ta tam byla - a jaka! Tancili jsme do pulnoci!
21.11.2016 22:12 | Tonta,Klara a Markwta
PARKET?
Na plakátu bylo napsáno "hlediště se stane tanečním parketem"
Podvod, koberec! Tančit na koberci to opravdu může jen nacvičená taneční komedie. Padesát korun + ztráta času. Kdo nám to nahradí?
Po vystoupení předtaneční skupiny jsme opustili Vaše netaneční prostory.

Na taneční večer jsme se těšili a neváhali jsme obětovat 20 minut čekání před otevřením, abychom si zajistili dobrý výhled a snadný přístup k parketu. Jak je možné, že poslední příchozí si bezohledně přenesli židle shora a posadili se před nás na prostor "parketu" bez zásahu pořadatele?

tonik26@seznam.cz
21.11.2016 16:00 | Poláček-Losová
www.bezruci.cz