divadlo Petra Bezruče
měsíční zpravodaj v pdf
Jan Frič a kol. / ČERVENÁ KARKULKA

hostovalo Divadlo na cucky (Olomouc)
Poetická koláž pro dospělého diváka / Hrají – E. Jurková, P. Ševců, T. Uher a Z. Vévoda

Režie Jan Frič
délka představení 1 hod.

ČERVENÁ KARKULKA
ČERVENÁ KARKULKA 

Poetická koláž pro dospělého diváka. Režisér Jan Frič se vrací do Olomouce po úspěšném nastudování inscenace Někdo přijde. Ryze autorskými postupy tentokrát ztvárňuje příběh Červené Karkulky - svobodné asociace, pohádka, která přechází v horor.

,,Frič vypráví příběh jednotlivými obrazy, útržky z rodinného života Karkulky a lidí (či démonů) kolem ní. Zároveň diváka, i když zpitvořenou groteskností, vybízí nepřímo k revizi pohledu na pohádky. Fričova Karkulka zahazuje pohádkové dětství, ale v pohádce stále žije. Nad čím asi Karkulka přemýšlela cestou k babičce? Dospělý košíček Karkulky a Friče je trumfem Divadla na cucky." Martin Zavadil, divabaze.cz

Divadlo na cucky je nezávislé seskupení amatérských a profesionálních tvůrců. Ve své dramaturgii se soustředí buď na ryze autorské projekty nebo na objevnou dramaturgii u nás nepříliš uváděných textů (Jon Fosse, Laura de Weck, Sarah Kane, Gerhilda Steinbuch). Inscenace realizuje nejen v "klasickém" divadelním prostoru, ale také v hospodách (Kabaret Kaldera), v plenéru (HRA na život, Poiésis) nebo zapadlých místech (site-specific projekty Nukleární periferie, HRAna šílenství). Divadlo se soustředí i na realizaci divadelních dílen formou tzv. "otevřených workshopů Divadla na cucky" přístupných širší veřejnosti.

Délka představení: 60 minut


www.bezruci.cz