divadlo Petra Bezruče
měsíční zpravodaj v pdf
Jiří Pokorný / DOMOV MŮJ

hostovalo Divadlo Na zábradlí (Praha)
Hra o tom, jak snadné je stát se bezdomovcem, o sociální inteligenci i sociálním státě a sedmidenním antistvoření světa / Hrají – Z. Hadrbolcová, J. Ornest, P. Liška a další.

Režie David Czesany
délka představení 2 hod. 10 min.

DOMOV MŮJ
DOMOV MŮJ 

Hra o cestě ze hřbitova, přes luxusní hotel, zpátky na hřbitov, o tom, jak snadné je stát se bezdomovcem, o sociální intelegenci i sociálním státě a sedmidenním antistvoření světa. Momentálně je spojuje společné „přístřeší“ hřbitovní hrobky. Na jednoho z nich nezbyde spacák a tak se rozhodne, že se raději nechá zavřít do teplého vězení a jde přepadnout benzínovou pumpu. Jaké je však jeho překvapení, když ani po opakovaných výzvách policie nepřijede. Vezme tedy značnou částku peněz a pozve své přátele na wellness pobyt do hotelu Hilton.

Pokorného hra ve stylu hard-core coolness dramatiky je nelítostným svědectvím o obecném stavu společnosti, ale i jednotlivců, kteří se potácejí v marasmu a nejsou už schopni a vlastně ani ochotni vrátit se do normálního života. Ztratili sílu a víru v budoucnost, a zdá se, že jim postavení obětí doby v podstatě vyhovuje. Zloději jsou všichni, tak nač se snažit. Heslo dne je užít si a nemyslet na zítřek. Je to novodobý tanec smrti, antistvoření světa v sedmi dnech, ve kterém i anděl vznášející se nad hledištěm, je zvěstováním smrti a zmaru.“ Jana Soprová, rozhlas.cz 

Divadlo Na zábradlí se v současnosti zaměřuje na uvádění her v českých nebo světových premiérách. Snaží se vyhledávat hry, které mají potenciál rezonovat v současné společnosti. Chtějí tak podporovat samostatné a kritické myšlení. Přesto není Divadlo na Zábradlí divadlem pro intelektuály, ale divadlem pro všechny, kteří jsou otevřeni novým podnětům.

Délka představení: 130 minut


www.bezruci.cz