divadlo Petra Bezruče
měsíční zpravodaj v pdf
Andrzej Saramonowicz / TESTOSTERON

hostovalo Strašnické divadlo (Praha)
Komedie nejen o chlapech – nejen pro ženy. Mládeži do 18 let nevhodné / Hrají – J. Novotný, J. Zadražil, J. Racek, J. Nosek a další.

délka představení 1 hod. 25 min.

TESTOSTERON
TESTOSTERON 

Velmi svižná a zábavná situační komedie sleduje snahu sedmi zcela odlišných mužů pochopit v čem tkví jejich živočišná podstata. Jsou odsouzeni k tomu být citově negramotní a jako takoví nikdy nepochopit podstatu ženy? Skutečně je rozdíl mezi těmito muži přímo úměrný poměru jejich hladiny testosteronu? Na otázky, na které se ptají postavy Testosteronu, se často ptáme i my a to bez ohledu na to, jsme-li muži nebo ženy. Hra, aniž by karikovala mužství, šikovně pracuje s tendenčním, stereotypním vnímáním mužského světa. Komedie o mužích nejen pro ženy. / Mládeži do 18 let nevhodné.

V přímočaré režii Vojtěcha Štěpánka dění odsýpá a po rozpačitém začátku sledujeme ve Strašnickém divadle přehlídku solidních hereckých výkonů, potencovaných evidentní energií a chutí. (…) Obvykle distingovaný Jan Novotný v protiúkolu otce, režisér Vojtěch Štěpánek jako muzikant a Jan Zadražil jako zrazený ženich stojí za vidění i potlesk. Ostatní zúčastnění s nimi vcelku drží krok. Diváci řvou smíchy po celou dobu a děkovačka je bouřlivá.“ Vojtěch Varyš, Týden

Rozhodně nejde o nějaké hluboké filozofování o smyslu života – kdybych to měla říct velmi prozaicky, pár chlapů se namaže a nadává na ženský. Každopádně je to vynikající divadelní zážitek!“ Veronika Dospělová, Tyjátr, Radio Wave

Strašnické divadlo je jediným repertoárovým divadlem na Praze 10 a během pěti let své existence se etablovalo na pražské divadelní scéně. Strašnické divadlo je scénou především pro mladší diváky, hledající v pražské nabídce divadel neotřelou dramaturgii a nové pohledy na klasické tituly. Dramaturgie divadla zahrnuje jak dramatizace (Údolí včel, Písečná kosa), tak české premiéry nebo klasické tituly v neotřelém podání (Faust, Julius Caesar).

Délka představení: 85 minut


www.bezruci.cz