divadlo Petra Bezruče
měsíční zpravodaj v pdf
Agnieszka Osiecká / Vlci

Strhující tragikomedie o milostném čtyřúhelníku lidí, jejichž osudy a duše doživotně poznamenal holocaust.

premiéra 28. ledna 2000 / derniéra 13. prosince 2001

Vlci
Vlci 

Polský Žid Herman se po celou válku skrýval v seně a tak ji skoro zázrakem přežil. Jeho ženu a děti odvlekli do koncentračního tábora a víc o nich neslyšel. Ve snaze alespoň překrýt nezhojitelné rány v srdci a přežít zbytek života se po válce znovu oženil, opustil Polsko a Evropu a pokusil se usadit v New Yorku. Tady však přebývá jako totálně vykořeněný člověk a stále je pronásledován běsy minulosti. Zoufalství překonává s milenkou, Židovkou, kterou stihl podobný osud jako jeho. A pak se v New Yorku objeví jeho první žena, kterou už pokládal za mrtvou...

Hra byla napsána na motivy prózy světoznámého amerického autora I. Bashevise Singera "Nepřátelé: Příběh lásky." Básnířka a dramatička A. OSIECKÁ je jednou z nejpopulárnějších osobností současné polské kultury. Polsko-německý režisér André Hübner-Ochodlo byl jejím osobním přítelem. Je znalec židovské kultury a populární interpret židovských písní.

Inscenace Vlků se těší velkému diváckému ohlasu i pozornosti odborníků. Divadlo Petra Bezruče jejím představením representovalo divadlo české republiky na mezinárodním festivalu UNITHEA ve Frankfurtu nad Odrou a ostravský region na mezinárodním festivalu DIVADLO EVROPSKÝCH REGIONŮ v Hradci Králové.


Vlci
Vlci

Vlci
Vlci 
Vlci
Vlci


www.bezruci.cz