bezruči nominováni na divadlo roku 2022

bezruči nominováni na divadlo roku 2022
21. února 2023

Divadlo Petra Bezruče je nominováno na Cenu divadelní kritiky v kategorii Divadlo roku 2022! Mezi nominovanými jsou dále Dejvické divadlo a Divadlo X10. Ceny divadelní kritiky jsou výroční ocenění za umělecké výkony v rámci českého divadla, udělované od roku 2014 na základě hlasování kritiků. Anketu mezi kritiky pořádá a ceny uděluje časopis Svět a divadlo (SAD). Slavnostní vyhlášení proběhne 11. března 2023 v Dejvickém divadle.
 
Divadlo Petra Bezruče patří mezi umělecky nejvýraznější divadelní soubory v České republice. Cílovou skupinou jsou v největší míře mladí diváci, studenti středních a vysokých škol. Divadlo však s oblibou navštěvuje také střední i starší generace. Bezruči kladou důraz na moderní divadlo, tvůrčí rozmanitost i progresi a pravidelně spolupracují s předními českými režiséry s výrazným autorským rukopisem. Ředitelem divadla je od roku 2000 Jiří Krejčí, zastupujícím ředitelem je od roku 2021 syn Filip Krejčí. „Je to skvělá zpráva a velké překvapení, ale zároveň také obrovský závazek do budoucna,“ říká k nominaci.
 
Od srpna 2019 je uměleckým šéfem Divadla Petra Bezruče režisér Jan Holec. Absolvent pražské DAMU se ostravskému publiku poprvé představil na podzim 2019 režií vlastní adaptace románu Mary Shellyové Frankenstein. Následovala autorská inscenace Bezruči v 60 minutách, která vznikla během lockdownu na jaře 2020, a adaptace filmu Miloše Formana Lásky jedné plavovlásky (společně s dramaturgyní Annou Smrčkovou). V prosinci 2021 měli u Bezručů v jeho dramatizaci a režii premiéru Bratři Karamazovi. V květnu 2022 pak v jeho režii proběhla v Galerii výtvarného umění v Ostravě světová premiéra projektu Stará láska nerezaví. Na konci ledna 2023 měl premiéru Kafkův Proces, pod kterým je Holec opět podepsán jako autor dramatizace i režisér. „Nominace pro naše divadlo si vážím a beru ji především jako závazek k tomu, abychom v našem uměleckém snažení pokračovali a neustále se snažili růst,“ dodává Holec.

další aktuality

kup si předplatné bezruči 23/24!
25. srpna 2023

kup si předplatné bezruči 23/24!

jevištní technik? kulisák? chceme tě!
25. srpna 2023

jevištní technik? kulisák? chceme tě!

uzavření pokladny v době divadelních prázdnin
26. června 2023

uzavření pokladny v době divadelních prázdnin

darujte staré oblečení do inscenace hamlet
4. června 2023

darujte staré oblečení do inscenace hamlet

všechny aktuality