lásky jedné plavovlásky

lásky jedné plavovlásky

tancovačka, jak má být / sex education po česku / pánové a dámy, zadejte se / bloncka nebude sedět v koutě / vždyť se můžou koukat, kam chtěj / a byli spolu šťastni až do rána / kdo to tu spí?

autor jaroslav papoušek, miloš forman, ivan passer
adaptace jan holec, anna smrčková
režie jan holec
dramaturgie anna smrčková
scéna ján tereba
kostýmy paulína bočková
hudba david hlaváč
texty petr vodička
pohybová spolupráce pavol seriš

hrají
andula magdaléna holcová, barbora křupková / milda václav švarc / pokorný, otec norbert lichý / soudružka veselá, matka kateřina krejčí / mudr. plzáková markéta haroková / mudr. pondělíček, myslivec dušan urban / soudružka šebková marcela čapková / marie, figurantka yvona stolařová / jana, dívka alexandra palatínusová / vacovský, figurant vojtěch johaník / burda, tonda jáchym kučera / maňas jakub burýšek / číšník michal weber

premiéra 12. listopadu 2021
derniéra 3. května 2023
délka 2 hodiny a 20 minut (včetně přestávky)

ocenění
dušan urban získal roli mudr. pondělíčka/myslivce cenu jantar 2021

Lásky jedné plavovlásky v Divadle Petra Bezruče mají našlápnuto stát se kultovním přestavením

Kateřina Krejčí i Norbert Lichý si zde říkají o nominace na vrcholná herecká ocenění. A platí to i o celé inscenaci. Ocenění za původní současnou divadelní hru by si zasloužil i její výchozí text z pera Jana Holce a Anny Smrčkové.

Ladislav Vrchovský / 13.11.2021

Ostravar (sobota 3. 12.) / Lásky jedné plavovlásky (Divadlo Petra Bezruče)

Příběh trochu naivní Andulky (přesvědčivá Barbora Křupková) je podán v groteskním balení, čímž ztrácí niternější valéry a zdůrazněna je hlavně trapnost situací spojených s namlouvacími rituály. Jediná scéna, kdy se do zábavného tvaru prolamuje tíseň, se objevuje v samém závěru představení, kdy Milda (Václav Švarc), za nímž Andulka nerozvážně dorazila do Prahy, se svými rodiči (na malém prostoru skvěle ztvárněnými Norbertem Lichým a Kateřinou Krejčí) rozebírá, jak se dívky zbavit, zatímco ona stojí v pozadí a celou k její osobě bezohlednou konverzaci poslouchá.

Lukáš Dubský / 5.12.2022

Každá holka chce kluka, každá holka chce lásku. A každý kluk chce… Seznámit se a zamilovat je snadné. Ale co dál? Komedie o prvních láskách, kocovinách a růžových brýlích, které možná spadnou dřív, než si je stačíme nasadit. Originální adaptace slavného filmu Miloše Formana plná českého humoru a autorských písní byla vytvořena speciálně pro náš soubor.