Venuše v kožichu

Venuše v kožichu

dialog až na dřeň / síla lidské imaginace / obyčejnost jinakosti / průměrnost výjimečnosti / sexuální tabu? ale kdeže! / leopold von sacher-masoch, seznamte se / bohyně lásky a krásy, těší mě

autor david ives
překlad jitka sloupová
režie jiří pokorný
dramaturgická spolupráce anna smrčková
scéna a kostýmy jan štěpánek
hudba michal novinski

hrají
thomas lukáš melník / vanda markéta haroková

premiéra 18. února 2022
délka ...

venus in fur / původní produkce classic stage company / umělecký ředitel brian kulick / výkonný ředitel jesiica r. jenen / prvním producentem na broadwayi byl manhattan theatre club / uměleckou ředitelkou byla lynne meadow, výkonným producentem barry grove díky zvláštní dohodě s jonem b. plattem, scottem landisem a stage classic company / premiéra se uskutečnila 13. října 2013 v samuel j. friedman theatre

Thomas a Vanda. Vanda a Thomas. On je začínající autor a režisér hledající hlavní představitelku do svého divadelního debutu, ona je nezaměstnaná herečka toužící po práci. 
Dvojice spolu v rámci konkurzu rozehraje nebezpečnou a smyslnou hru plnou slovních přestřelek a bizarního humoru, ve které se postupně odkrývají vzájemné vášně, strachy i erotické představy. Ve fascinujícím dialogu zdánlivě nesourodého páru se boří hranice mezi fikcí a realitou a zpochybňují se zaběhnutá klišé uměleckého prostředí. 
Hit amerických divadelních scén se dočkal také filmové adaptace, v roce 2013 ho na plátno převedl oceňovaný režisér Roman Polanski. 

pátek
18
února
18:30

venuše v kožichu

autor david ives
režie jiří pokorný

premiéra


vyprodáno
pondělí
21
února
18:30

venuše v kožichu

autor david ives
režie jiří pokorný