sen čarovné noci

sen čarovné noci

sex, moc a čarovné nic / discomagie / ukrutně krátká krutá komedie / když se ubožáci horlivě pokoušejí o nemožné/ láska, násilí a humor, co každý má rád / shake it, shake it surreál

autor william shakespeare
překlad jiří josek
režie michal hába
dramaturgie anna smrčková
scéna a kostýmy adriana černá
hudba jindřich čížek
hlasová poradkyně eva spoustová
pohybová spolupráce sabina šlachtová
asistentka režie kateřina quisová

hrají
theseus, titanie lukáš melník / hippolyta, oberon alexandra palatínusová / lysandr tomáš čapek / demetrius jáchym kučera / hermie yvona stolařová / helena barbora křupková / filostrates, puk magdaléna holcová / egeus, petr trám ondřej brett / miky špulka vít hofmann / robert nicka, víla, indie boy josef trojan / bodyguards milan zupko, david žyla / bledý host michal weber

premiéra 18. listopadu 2022
délka 1 hodina a 50 minut (bez přestávky)

doporučujeme návštěvu od 15 let

partnerem inscenace jsou pánské obleky BANDI

Sen čarovné noci v Divadle Petra Bezruče je strhující, místy i šokující podívaná

Interpretační schopnosti členů hereckého souboru Divadla Petra Bezruče jsou na tak vysoké úrovni, že vyčítat kterémukoliv z nich nějaké herecké nedostatky lze opravdu jen stěží. Celá inscenace se ve výsledku dotýká i hranic mezi divadelní inscenací a velmi účinnou performancí, což také patří k charakteristice Hábovy režijní poetiky.

Ladislav Vrchovský / 19.11.2022

Sen čarovné noci v divoké popkulturní době

Z výsledku inscenace je možno tušit, s jakým nadšením se herci vydali na cestu hledání nových a extravagantních jevištních řešení vycházejících z režisérovy imaginace. Ten ohňostroj vizuálních nápadů omamuje diváky a poněkud zastiňuje autorovu výpověď. Ale nakonec tu vnímáme pozoruhodnou adaptaci Shakespearova textu, který promlouvá šťavnatou alžbětinskou mluvou k dnešní době.

Milan Líčka / 20.11.2022

Klasika pro pokročilé

Výsledkem spolupráce je pozoruhodný projekt, jenž mnohokrát omleté drama zdařile posouvá k dnešku a od přímočaré zábavy se působivě odklání směrem ke společenské kritice, ovšem traktované se zjevným nadhledem. (…) Režie se naštěstí zcela zříká povrchních proklamací směrem k publiku, veškeré jevištní dění vychází z komplexní analýzy dramatické předlohy. (...) Bezruči mají na repertoáru klasiku obsahem i formou hodnou konce roku 2022. Nechť nadlouho zůstane vzorem!

Petr Klarin Klár / 11.12.2022

Kinky Shakespeare v rytmu disca aneb Sen čarovné noci v DPB

Bezručům se povedlo atraktivně přenést čtyři sta let starý text do současnosti, divákům zpřístupnit komplikovaný děj a kombinací světel, kouře a hudby je přenést do čarovného prostředí plného vrtkavých vládců, kouzelných bytostí a zamilovaných milenců.

Anna Bancířová / 5.3.2024

Sranda v rytmu disca. Kdo s koho? Magická noc v lese, jde o lásku, jde o moc. Když ti to dám, co ty mi za to dáš? Shakespearova hra je rej v nicotě jednoho snu. Dvě milenecké dvojice se v moci noci připletou ke sporu magických bytostí, které řeší… kdo s koho, úplně jak tam venku v bdělém světě. Připletou se do toho i chudáci, co normálně makaj rukama, snažící se nacvičit divadlo. K popukání. I mocní, co mají všechno, potřebují sny, potřebují zábavu. Tak díky, Wille, let it shake!